Vyražte na sjezdovky!

Autor: Tetrix <tetrix(at)jarovnet.org>, Téma: Zábava, Vydáno dne: 17. 05. 2005

Až bude venku pětatřicet stupňů ve stínu a vy zatoužíte po osvěžení, nebojte se vzít si na pár dní volno, sbalte lyže a pojeďte lyžovat na ledovec!

Dobrým pomocníkem pro výběr toho nejvhodnějšího horského střediska vhodného pro letní lyžování je stránka www.sguide.cz - umožňuje totiž vypsat všechna otevřená střediska a obsahuje ke každému z nich informace o délce sjezdovek, lyžařských podmínkách a také orientační vzdálenost střediska z ČR. Nechybí ani ceny denních skipasů.
Velmi oblíbeným místem pro letní lyžování se stal ledovec Hintertux. Řadí se mezi středně velká horská střediska s přepravní kapacitou 35.000 lidí za hodinu. K dispozici máte 5 kabinkových lanovek, 6 sedačkových a 10 vleků. Svahy jsou uměle zasněžovány. Středisko nabízí 4 km černých sjezdovek, 62 km červených a 23 km modrých. Středisko je vhodné především pro středně zdatné lyžaře, na své si však přijdou i zkušení skialpinisté.
Zalyžovat si v parném létě je nádhera, ale každá sranda také něco stojí. Připravil jsem kalkulaci, která vám dá přehled o tom, za kolik se nechá několikadenní výlet za lyžováním pořídit. Ceny jsou počítány pro cestu jedním autem a bez ubytování.

1) cesta tam (495km), skipasy na dva dny, cesta zpět, pro 3 osoby
dvoudenní lyžování na ledovci Hintertux vyjde na osobu 2800,- (1400/den)
2) pokud by cestovaly 4 osoby na 2 dny
dvoudenní lyžování na ledovci Hintertux vyjde na osobu 2550,- (1275/den)
3) jednodenní lyžování, 3 osoby
jednodenní lyžování na ledovci Hintertux vyjde na osobu 1900,-
4) jednodenní lyžování, 4 osoby
jednodenní lyžování na ledovci Hintertux vyjde na osobu 1650,-