phpRS

Dnešní datum: 21. 04. 2021   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Hotel

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


KunžakKomorník chataSportovní rybolovChata Jižní ČechyČeská KanadaChata Česká KanadaChataUbytování Jižní ČechyUbytování skupinPenzionPenzion HotelChata rybníkaKunžak

  Informacekulatý roh
Magazín Jarov.NET
ISSN:0000-7681
© Jarov.NET, 2oo5

Paříme

* Tři nejlepší DJs na světě za jeden večer - Tiësto, Paul van Dyk a Armin van Buuren v Zürichu 13.8.2005

Vydáno dne 27. 08. 2005 (5569 přečtení)

Kromě obří Street Parade přímo v centru švýcarského Zürichu se tam konala také jedna z největších evropských party roku - Energy 05. 40000 lidí, tři obří stage, skvělá organizace, dokonalá světla, lasery, strobo i zvuk a tři nejlepší DJs světa.
Fotogalerie



Flyer akce Energy 05

Před dvěma lety skončila klasická berlínská Love Parade, takže se právě Street Parade stala největší venkovní party na světě. Může se pochlubit účastí 1 milionu lidí.

My jsme do Zürichu přijeli vlakem od Basileje a že se něco děje jsme poznali už hned ve vlaku. Spousty skvělých lidiček v neuvěřitelných převlecích. První skutečně velká party začala hned přímo na nástupišti na nádraží v Zürichu. V nádražní hale byla obří stage, DJs, stánky s jídlem a pitím a hlavně tisíce roztančených lidiček. Pomalu se nedalo ani projít skrz. A venku to bylo ještě masovější. Lidi proudili v davech směrem k nábřeží, kde bylo to nejzajímavější. Kolem nábřeží projíždělo za sebou celkem 32 kamionů různých klubů, rádií, labelů atp. Co kamion, to něco originálního. Jeden stylizovaný do džungle, z druhého se valila pěna, další měl obří sound system, prostě pořád bylo na co koukat. Na mostě kudy jezdily kamiony bylo tak nacpáno, že projít na druhý břeh nešlo. Jedině o most dál. Všude kolem bylo otevřeno spousta restaurací, stánků s pitím (především pivem). Lidi také využívali supermarket, kde kupovali redbully, pivo, víno a jídlo. Centru dominovalo obří ruské kolo, které se po setmění nádherně červeně rozsvítilo. Krom všeho toho bylo na place ještě několik dalších obřích stagí s nejrůznější hudbou a různým programem.

Se soumrakem projel centrem poslední kamion a všichni se vydali za ním a tancovali. My jsme se před přecpaným mostem odpojili a soumrak si užili v klídku pod stromy na nábřeží. Klidná hladina vody se mezitím zaplnila desítkami člunů a malých jachet. Rozjela se tak obrovská party na vodě. Všichni si užívali okamžiku zapadajícího slunce, popíjeli víno nebo pivo, bavili se a tomu všemu ještě dominoval jasný svit měsíce. Nádherně romantická chvilka. Hudba pomalu slábla a my se vydali už za tmy směrem k party Energy 05. Čekaly na nás tam dvě VIP akreditace. Ještě jsme od místních zjistili jsme jak se dostat k Hallenstadionu (byl to docela problém najít někoho ve stavu schopném přemýšlet :), kde se party odehrávala. Nakonec jsme jeli tramvají. Řidič nám poradil a pak dokonce hlásil zastávku jako Hallenstadion, Energy, Paul van Dyk :) no prostě pohoda, všichni vysmátí. Vstup VIP byl v pohodě, normální vstupy také, žádné velké fronty. Skvělá organizace. Dovnitř jsme se dostali s VIP 3 v momentě, kdy měl svůj set rozjetý Paul van Dyk. Tiesta jsme nestihli, protože začínal pro nás nesmyslně po 19. hodině. V tu dobu jsme si právě užívali romantických chvilek v centru. Ale pak, úžasný pocit zase vidět Paula naživo. Po roce. Hrál dokonale a dokonce chvíli tancoval. Viděl jsem ho na pár záznamech a tyhle obří party, kde se sejde několik desítek tisíc lidí, si fakt užívá a miluje je. Bylo na něm vidět, že má opravdu skvělou náladu, smál se. Jak by taky ne, pro tolik lidí a s takovou "konkurencí" přece jen nehraje každý den :)

Atmosféra v hale byla dokonalá. Také díky tomu, že nic nebyl problém. Ani šatny, ani záchody, snad trochu byly fronty u stánků s pitím, ale VIPáci měli bar sami pro sebe, také vyhražený sektor na ochozech takže pohoda. Místa i pití bylo dost. Šli jsme se podívat co nejblíž na Paula a udělat fotky. Docela mě dostalo, že nebyl vůbec problém se dostat až do první řady, hned pod pult DJe. Sice to bylo od něj ještě dost daleko, ale bylo tam místo! Zajímavý byl také pohled na stage zezadu. Celou halu šlo totiž bez problémů obejít. Světla, lasery atd. nebudu komentovat, stačí na to jedno slovo - dokonalé. Mrkněte na fotky.
Po Paulovi přišli jeho stájoví kolegové z Vanditu NU-NRG. Jejich trancík byl úplně OK. Ideální na zklidnění po Paulovi. Na celé akci se mi líbilo, že měla perfektní dramaturgii. Jednotliví DJs šli za sebou tak, že se akce dostávala postupně do varu, trochu se zklidnila a pak zase rozjela až dosáhla vrcholu. Prostě nebyla vůbec nuda a jednotvárnost, dalo se odpočinout a pak se zase neuvěřitelně vyřádit. Pro doplnění, krom hlavní stage byly v hale ještě další dvě, z nich zajímavější byla Hardcore stage, kde tempo celou noc nekleslo pod 180 BPM :)) fakt nářez. Po relativně klidnějších NU-NRG přišel DJ Energy, což byl DJ celé akce. Byl to v podstatě MC, jeho úkolem bylo probudit dav a přilákat na plac co nejvíc lidí. Byl v pohodě, zahrál i skvělé pecky. (Trochu mě mrzelo, že nikdo, za dobu co jsme na akci byli, nezahrál oficiální track letošní Street Parade - Today is Tomorrow od DJ Tatana feat. Morris, tak trochu jsem to čekal právě od DJ Energyho.) Během chvilky DJ Energy rozhýbal halu, přidal pár decibelů hlasitosti a některé beaty byly už fakt moc nahlas i na druhém konci haly. Za chvilku ale přišla hvězda večera, Armin van Buuren. Zahrál parádně, řekl bych naprosto nejenergičtější set ze všech. Lidi zaplnili téměř celý prostor a pařilo jich skoro tolik, co na Paul van Dykovi. Arminův set končil se svítáním a hala stále bouřila. Po skončení Armina ještě chvíli tempo držel opět DJ Energy, ovšem po něm už většina lidí odešla domů spát a plac zůstal nakonec zaplněný tak z jedné třetiny. Kolem osmé ráno jsme také odešli a po krátké procházce probouzejícím se Zürichem zamířili zpět domů.

Shrnutí: Street Parade byla úžasnou přehlídkou, možností slyšet hudbu nejrůznějších stylů, klubů a labelů. Možnost potkat se se skvělými lidmi a bavit se. Možnost vykouřit si v pohodě jointa a možnost si zakalit. Možnost vyblbnout se před některou stagí nebo pařit kolem některého z projíždějících kamionů. A pokud chtěl člověk pařit hned nemusel vlastně opustit ani nádraží... (btw. dovedete si představit, že ČD uspořádají party třeba na Masaryčce? ;-)))
Možnost užít si romantické chvíle západu Slunce a výchou Měsíce přímo na nábřeží. Možnost zapařit si spolu s těmi třemi nejlepšími DJi světa na jedné jediné party v jeden jediný den. Na takové akci přece nejde chybět. Zürich není vůbec daleko, takže příští rok v létě se tam určitě vydejte, zažijete skvělý zážitek, na který budete pak dlouho vzpomínat.
Fotogalerie

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 42097 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.