phpRS

Dnešní datum: 30. 11. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Hotel

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


KunžakKomorník chataSportovní rybolovChata Jižní ČechyČeská KanadaChata Česká KanadaChataUbytování Jižní ČechyUbytování skupinPenzionPenzion HotelChata rybníkaKunžak

  Informacekulatý roh
Magazín Jarov.NET
ISSN:0000-7681
© Jarov.NET, 2oo5

Zábava

* Autem na východ - na kolik to vyjde?

Vydáno dne 01. 06. 2006 (2632 přečtení)

Blíží se doba dovolených, a mnoho z nás plánuje, kam se vydá na letní prázdniny či dovolenou. Následující článek vám nabízí námět na trasu a stručný přehled aktuálních červnových cen pohonných hmot u našich východních sousedů.


Plánujete se na letní dovolenou vydat autem k našim východním sousedům do Vysokých Tater, procestovat Polsko či ještě dál, do ukrajinského Lvova či Kyjeva? Nebo třeba zakončíte svoji cestu okruhem po pobaltských republikách? Pak věřím, že vám následující řádky pomohou při rozhodování o způsobu dopravy a výběru vhodné trasy. Dozvíte se přibližné ceny benzínu a na modelové trase zjistíte, co všechno můžete vidět a kolik vás to bude stát.
Naše trasa začíná v Praze a míří na východ. Konkrétně na Slovensko do Vysokých Tater, poté pokračuje přes Polsko do ukrajinského Lvova a odtud podél ukrajinských a běloruských hranic do hlavního města Běloruska - Minsku. Z Minsku se vydáme ještě dále na sever, až do estonského Tallinu a na zpáteční cestě navštívíme Rigu, Vilnius a kulturně významná polská města Lodz a Wroclaw.
Vydáváme se z Prahy a míříme po hradecké dálnici pryč z města. Projíždíme Litomyšlí, Olomoucí a Valašským Meziříčím směrem na Slovensko. Po klikatých silničkách se proplétáme slovenskými vesničkami Vysokých Tater, kde strávíme týden horskými procházkami a nakonec si odpočineme v tatranském akvaparku. Dva dny věnujeme procházce Belanských Tater, které byly letos znovu, po třiceti letech, otevřeny turistům. Přes Polsko přejedeme na Ukrajinu a tam nás čeká několikadenní zastávka v zajímavém městě Lvov. Lesnatou krajinou severozápadní Ukrajiny pojedeme do Běloruska, kde se zastavíme v hlavním městě Minsku. Odtud pokračujeme do pobaltských republik, až do nejsevernějšího bodu naší cesty, Tallinnu. Z Tallinnu si možná uděláme výlet lodí přes Finský záliv do Helsinek a zpět. Podél pobřeží se budeme vracet přes lotyšskou Rigu, mineme Kaliningradskou oblast a přes Polskou Lodz a Waszawu se vrátíme zpátky do Čech.
Celá cesta měří necelé čtyři tisíce kilometrů a největší část z ní uskutečníme v Polsku a Bělorusku. A teď již slibované ceny benzínu ve všech zemích, které plánujeme navštívit (jedná se o ceny 1 litru bezolovnatého benzinu 95):
Česká Republika - 29,90
Slovensko - 30,40 Kč
Ukrajina - 18 Kč
Bělorusko - 16 Kč
Litva - 27,70 Kč
Lotyšsko - 24,90 Kč
Estonsko - 24,30 Kč
Polsko - 26,90 Kč
Celá cesta nás při rozumné spotřebě automobilu vyjde na čtyři tisíce korun za pohonné hmoty.
Věřím, že vás tento přehled cen pohonných hmot a virtuální trasa po zemích našich východních sousedů zaujala a že si sami naplánujete podrobnější cestu s více zajímavými místy a vytvoříte si dovolenou plnou nevšedních zážitků. Užijete si jak krásnou přírodu, tak velká města a jejich pamětihodnosti. Šťastnou cestu!

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.