phpRS

Dnešní datum: 01. 06. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Hotel

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


KunžakKomorník chataSportovní rybolovChata Jižní ČechyČeská KanadaChata Česká KanadaChataUbytování Jižní ČechyUbytování skupinPenzionPenzion HotelChata rybníkaKunžak

  Informacekulatý roh
Magazín Jarov.NET
ISSN:0000-7681
© Jarov.NET, 2oo5

Zábava

* Pozor na thajské kondomy!

Vydáno dne 05. 10. 2006 (3048 přečtení)

Nedlouho tomu, co se jeden můj kamarád vrátil z Thajska a přivezl mi zajímavý suvenýr - balíček kondomů, které dle tvrzení výrobce vydrží až do roku 2553!!!
Představte si, že jste se také vypravili na dovolenou do této jihoasijské země. A zrovna na své vysněné exotické dovolené jste se dostali do nesnází nebo jinak řečeno do nouze a neměli jste potřebnou pánskou ochranu v dostatečném množství.

Naštěstí malých prodejniček je v Thajsku na každém rohu několik, tak by vám nemělo činit potíže svoje zásoby rychle doplnit. Mohli byste však narazit na zajímavý problém, kdybyste se pídili po tom, zda vámi zcela čerstvě zakoupené kondomy již nějaký ten pátek na stánku neležely a nejsou tak již delší dobu prošlé.

Podíváte-li se na spodní stranu malé krabičky, naleznete tam dva letopočty. Jak to tak již bývá, jeden značí rok výroby a druhý rok, do kterého je lze bezpečně použít. Myslíte si, že tím máte vyhráno? Nikoliv, neboť na thajských kondomech naleznete letopočty typu 2549 nebo 2553. Takže jste si vůbec nepomohli a nemůžete tušit, zda je toto gumové zboží již několik let prošlé, či zda ještě nebylo vůbec vyrobeno :-)

Naštěstí pomoc je jednoduchá. Stačí si přečíst následující řádky. V Thajsku totiž používají zcela odlišný kalendář, než je zvykem u nás v Evropě. Přestože již v roce 1940 sjednotili Thajci alespoň začátek roku na 1. leden, letopočtový posun zůstává nadále zachován. Buddhistická doba přišla do Asie totiž o 543 let dříve než křesťanství do Evropy. Proto je buddhistický kalendář posunut přesně o oněch 543 let dopředu. Buddhisté odpočítávají roky od Buddhova vstupu do Nirvány, který nastal o 543 let dříve než se v Betlémě narodil Kristus.

Ale zpět k matematice. Naše kondomy na obrázku mají na spodní straně rok výroby 2549, což tedy znamená, že byly vyrobeny v našem roce 2006 (neboť 2549 - 543 = 2006). Doba expirace je do roku 2553, což tedy znamená, že kondom můžete bez obav nasadit až do roku 2010. Zajímavé je, že i na druhém testovacím balení nebyl letopočet uveden ve více variantách i přes to, že ostatní nápisy byly uvedeny i v angličtině.

Na závěr jedno uklidnění, všechny balíčky kondomů, které jsme viděli, nebyly prošlé a poměrně čerstvé, tedy všechny vyrobeny v roce 2006 a způsobilé až do roku 2010. Kondomy totiž budou v Thajsku pravděpodobně dosti rychloobrátkovým zbožím.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: anonymní pisálek | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.