phpRS

Dnešní datum: 13. 08. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks |  
  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
Ankety
TOP 15

Personalizace
Rozšířené vyhledávání
Hotel

  Vyhledáváníkulatý roh

Hledej
v Super Světě!


KunžakKomorník chataSportovní rybolovChata Jižní ČechyČeská KanadaChata Česká KanadaChataUbytování Jižní ČechyUbytování skupinPenzionPenzion HotelChata rybníkaKunžak

  Informacekulatý roh
Magazín Jarov.NET
ISSN:0000-7681
© Jarov.NET, 2oo5

Zábava

* Příjemný Dotyk Anety Langerové

Vydáno dne 27. 05. 2007 (2349 přečtení)

Po mnohých peripetiích je konečně na světě nové cédéčko Anety! Deset originálních písniček si rozhodně zaslouží vaše uši a vaši pozornost. Po dlouhém čase čekání je stříbrná placka konečně tu. Z mírně temného, až surrealistického obalu cd nebo bonusového dvd na nás hledí Aneta, plující na křehké papírové loďce uprostřed černého jezera.


Po tom, co si cédéčko zběžně poslechnete, zjistíte, že je dobré. A to především z hudební stránky. Nejzajímavější na celém albu jsou aranže, neotřelé hudební nástroje a hudební efekty. Hudba se drží osvědčených harmonických linek a vyniká dobrou gradací. Hudebně se autoři naprosto vyřádili, neboť nenaleznete jedinou sloku nebo pasáž, která by se od předchozí nějak nelišila, alespoň v drobnostech. Aranže jsou skutečně dobře promyšlené a precizně detailně vytvořené. Poslouchání skladeb je tak opravdová pastva pro uši. V některých skladbách je patrná drobná inspirace tvůrců zahraničními interprety. Třeba skladba Desetina v aranži nápadně připomíná skladbu Hey Ya od skupiny Outkast. Masteringem se však podařilo podobnost maskovat jinými poměry nástrojů.

Zvuková stránka cédéčka je více než dobrá. Mastering probíhal v undergroundovém studiu, což se mírně projevilo na výsledné kvalitě, takže zvuk parametrů velkých popových zahraničních interpretů nečekejte, ovšem na druhou stranu, v našich podmínkách se jedná o dobře odvedenou zvukařskou práci. Snad jen drobná výtka k celkové úrovni hlasitosti anetina zpěvu (místy se zpěv ztrácí a není mu rozumět). Vyrovnanost nástrojů je celkově dobrá, nástroje jsou dobře čitelné. Zvukové efekty jsou funkční. Jednou jedinou opravdovou zvukovou tragédií je pokus o beatbox na začátku druhého tracku, který je naštěstí vyvážen zajímavými vocodery v průběhu skladby :-) Cédéčko je hodně dobré také díky zvuku mnoha originálních akustických nástrojů.

Konečně se dostávám k tomu, co asi nejvíce posluchačů od cédéčka očekává: anetin zpěv. Tady v té oblasti působí cédéčko dost rozporuplně. Skladby jsou melodicky i harmonicky bohaté, ovšem nedávají prostor k tomu, aby Aneta využila naplno své hlasové schopnosti. Většina zpěvu probíhá v jednoduchých melodických linkách a zdá se, že zpěv je jen jakýmsi doplňkem ke skladbě. I úrovně hlasitosti tomu napovídají - jak jsem již napsal - zpěv Anety je mnohdy slabší než hudba a ztrácí se. Místy jsou skladby tak zvukově a efektově bohaté, že zpěv působí až téměř rušivě.
Rozporuplnost pocitů vyplývá z očekávání, že se nám dostane do ruky cédéčko, ve kterém bude Aneta excelovat svým hlasem. Opak je však pravdou, její zpěv je ve skladbách většinou dost nevýrazný (porovnejte třeba s novým cédéčkem Báry Zemanové, ve kterém interpretka ukazuje daleko více, co se svým hlasem dokáže). A tak na nás daleko více působí hudební stránka a cédé Anety se tak stává spíš hudebním než zpívaným albem.

Stylově se album více než podařilo. Čekejte hodně rozmanitou kompilaci, ve které je kažá skladba jiná a mírně směřuje k nějakému stylu hudby. Každá skupina posluchačů si tak najde svoji oblíbenou "hitovku". Mojí tajnou hitovkou se stala skladba Možná, jejíž refrén směřující do ska stylu je naprosto harmonicky i zvukově dokonalý. Za zmínku jistě stojí i experimentální skladba Vysoké napětí, ze které ucítíte syrovost elektronického zvuku a efektů. Předposlední skladba Poplach svým uptempem směřuje k naprosto odlišnému stylu, než na který jsme u Anety zvyklí. Tvůrci však nezapomněli i na styl, na který jsou anetini fanoušci zvyklí. Typickou takovou skladbou je Podzim a Hledám mířím netuším.

Za poslech nebo stažení cédéčko určitě stojí. V nepřeberné změti popových interpretů se jedná o v případě Anetina Dotyku o dobře odvedenou práci, jejíž výsledek vás dokáže na necelou třičtvrtěhodinu vytrnout z běžného denního shonu.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: administrator | Počet komentářů: 1608 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.